1975 senesinde İstanbul'da doğmuştur. İzmir'de yaşamaktadır.

1987-1994 seneleri arasında İzmir Özel Çamlaraltı Koleji ve İzmir Türk Amerikan Derneği bünyelerinde üst düzey İngilizce eğitimi aldı.

1994-1998 seneleri arasında Amerikan Filolojisi üzerine Dokuz Eylül Üniversitesinde eğitim gördü.Bitirme tezi kapsamında Amerikan başkanları John F.Kennedy ve Bill Clinton'un siyasi hayatlarını karşılaştıran kapsamlı bir çalışma yaptı.

1995-1997 seneleri arasında Amerikanın en büyük Spor Beslenme Firması WEIDER'ın Türkiye yapılanmasında görev aldı.

1999-2001 seneleri arasında askerlik vazifesini Asteğmen rütbesiyle Kara Kuvvetleri Lisan Okulu Komutanlığında İngilizce Öğretmeni ve Tercüman görevlerinde yerine getirerek Teğmen rütbesiyle terhis oldu.

2001-2007 seneleri arasında Sosyal Psikoloji,Algı Yönetimi,Siyasi Tarih ve İstihbarat operasyonları üzerindeki kişisel araştırma çalışmaları kapsamında konu üzerine yazılmış Türkçe ve İngilizce yüzlerce kitabı toplayarak üzerlerinde detaylıca çalıştı. Bu çalışmalarına ek olarak aynı dönemde çeşitli Internet siteleri,dergi ve gazeteler bünyesinde dış siyaset ve algı yönetimi konulu pek çok köşe yazısı yazdı. Bu yazılardan ve özel araştırmalarından oluşan iki adet kitabı yayınladı.

2003 senesinde TOP SECRET YAZILAR ve hemen ardından 2004 senesinde TÜRKİYE DÖNÜŞTÜRÜLÜRKEN isimleriyle yayınlanan kitaplarında yakın Türkiye tarihinde yaşanan siyasal algı operasyonları,psikolojik harp ve istihbarat faaliyetleri konularına değindi.

ABD merkezli International Coaching Federation (ICF) onaylı eğitime sahip Yaşam Koçu ve Yönetici Koçudur.

Algı Yönetimi konusunda Türkiyenin önde gelen uzmanlarından ve eğitmenlerinden biridir.

Geleneksel Japon Savaş Sanatı Daito Ryu Aikijujutsu'nun Japonya dışında bulunan çok az sayıdaki eğitmenlerinden biridir.